11 miesięcy

1

Wczoraj minęło równe 11 miesięcy od narodzin Neli. Czas ucieka mi dosłownie przez palce i czas wziąć się na poważnie za organizację pierwszych urodzin. Ozdoby dotarły z chin 😉 zaproszenia również w drodze, a pocztą spływają do nas pierwsze urodzinowe kartki. To jednak również gorący czas kontroli u lekarzy tak więc czeka nas bardzo intensywny czas. Jeszcze dzień przed urodzinami będziemy snuć się przez szpitalne mury, ale są rzeczy ważne i ważniejsze, a zdrowie Nelki to punkt priorytetowy w obecnej chwili.

11 miesięcy to już taki czas gdy dziecko jest dość kumate i chłonne na wszystko . Jednak to również czas kiedy zaczyna wymuszać i grać na emocjach. Dołączając do tego zazdrosną trzy latkę ( prawie cztero) to wiecie jaki z tego dramat. Nela najchętniej chodziłaby krok w krok za siostrą, a Lena najchętniej wysłałaby młodszą siostrę w kosmos. Co chwila słychać z pokoju ‚mamo ona mi psuje!’, ‚mamo zabierz Nele’, ‚mamo!’, albo płacz młodszej. Pewnie każda mama co najmniej dwójki dzieci wie o czym mówię, ale ja chwilami mam tego po prostu dość, bo często Lena robi po prostu na złość. Nela za to reaguje histerycznym płaczem zanim siostra zdąży do niej podejść. Ferie dają nam więc porządnie w kość i z niecierpliwością wyczekuję poniedziałku, kiedy Lenka wróci do koleżanek i kolegów, a Nela odzyska chwilę spokoju, ja również będę miała możliwość wypicia ciepłej kawy bez rozdzielania małych awanturnic.

Jednak najbardziej wyczekujemy wiosny, która się wiąże z nowym etapem w naszym życiu i organizacją własnego ogrodu. Bo kto nie myśli o małych drepczących nóżkach samodzielnie zrywających truskawki czy inne owoce? Mam nadzieję, że wszystkie nasze wyobrażenia uda nam się zrealizować, a przede wszystkim, że w niedługiej przyszłości będziemy mogli obserwować jak powstaje nasz dom.

3

2

4

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>