Adapter Be Safe – podróżuj w ciąży bezpiecznie

W pierwszej ciąży adapter do pasów wydał mi się być zupełnie zbędnym wydatkiem, choć podróżowaliśmy z równie dużą częstotliwością jak teraz. W drugiej ciąży pasy bardzo szybko zaczęły mi przeszkadzać w dole brzucha i zdarzało się, że sporą część drogi jechałam luzując sobie pas. Pewnie trwało by to do końca ciąży gdyby nie propozycja koleżanki, że na czas ciąży taki adapter mi użyczy. Nawet nie wiecie jaką wygodę i ulgę mi to przyniosło. W końcu pas nie wbija mi się w brzuch tylko znajduje się na moich nogach.

Nie wiem czy wiecie, ale wszelkie problemy ciężarnych biorących udział w wypadkach samochodowych biorą się z dwóch przypadków:

1. Nie zapięte zupełnie pasy bezpieczeństwa, bowiem istnieje przecież „przyzwolenie”, by ciężarne tego pasa nie zapinały. Jednak w momencie wypadku lądują albo na desce rozdzielczej albo co gorsza poza samochodem. W takiej sytuacji i mama i maluch mają znacznie mniejsze szanse na przeżycie.

2. Zapięty pas na brzuchu. W przypadku silnego hamowania lub zderzenia nie jesteśmy w stanie odciągnąć szybko pasa od brzucha, a mocny ścisk może wywołać jakieś problemy, a nawet wywołać przedwczesny poród.

Adapter ma zarówno wady i zalety.

Oczywiste jest to, że zapewni mamie oraz dziecku bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem, mama jest zabezpieczona pasem, który w żaden sposób nie zagraża maleństwu. Problem pojawia się w momencie gdy jesteś zarówno pasażerem jak i kierowca, wtedy czeka Cię częste przekładanie adaptera z fotela na fotel, a bardzo ważne jest to, by został on odpowiednio dociągnięty.

Jeśli podróżujesz z punktu A do B i często wysiadasz i wsiadasz jak np. szybkie zakupy w kilku miejscach w mieście wtedy ciągłe zapinanie adaptera bywa męczące, bowiem adapter musisz zapiąć w kroczu na zatrzaski tak aby powstał „pięciopunktowy pas” jak w fotelikach dla dzieci.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo nasze i dziecka jest najważniejsze.

na bloga20

na bloga21

na bloga22

na bloga23

na bloga24

Pozdrawiam Karolina M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Adapter Be Safe – podróżuj w ciąży bezpiecznie

  1. Adapter ma jeszcze jedną wadę. Nie da się go zapiąć przy sukience. Szczegolnie takiej co się szybko gniecie 😉