Czy już czas na przedszkole?

Twoje dziecko staje się coraz starsze, a Tobie przed oczami staje wizja posłania dziecka do przedszkola. A może to rodzina naciska, że w końcu czas wysłać malucha wśród dzieci?
U nas odpowiedź jest zupełnie inna – to Lena chciała do dzieci.
Mieliśmy bardzo długo tą możliwość, by Lena była ze mną w domu i w sumie było nam bardzo dobrze spać do południa i jeździć gdzie miałyśmy ochotę, ale przyszedł czas gdy nie mogę stopować dziecka i trzymać go pod kloszem.
Przedszkole nie jest dla nas jak na razie koniecznością, a swobodnym wyborem, który mam nadzieję okaże się dobry dla naszego dziecka. Cieszę się, że sytuacja pozwoliła nam na to, że to nie my nakłaniamy Lenę tylko ona sama niecierpliwi się kiedy w końcu pójdzie do dzieci.
Obecnie odliczamy dni do rozpoczęcia nowej – dorosłej drogi w jej życiu. Przed nią wiele nowych przygód, wiele nowych twarzy do poznania i odcięcie przysłowiowej pępowiny, której bardziej z nas dwóch ona nie może się doczekać. Z pewnością to także oczyści naszą relację, bowiem ja będę miała nieco więcej czasu zarówno dla Neli, która nie ma mamy tylko dla siebie jak i siebie w trakcie drzemek Neli.
Leny przedszkole wiele nam w życiu ułatwi, ale także skomplikuje sytuacje typu późne wieczorne wracanie do domu. Nieco nas uziemi, a może to tylko moje wyobrażenie?

Jak było u was? Należycie do grona ludzi, którzy grzecznie o 20 kładą dzieci spać, czy macie czasem ochotę na małe szaleństwa i wieczorne siedzenie na plaży? Co w waszym życiu zmieniło przedszkole i jak dziecko zniosło pierwsze dni adaptacji? Podzielcie się z nami waszymi przeżyciami i opinią.

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Czy już czas na przedszkole?