Dzieci uczą…

organizacji.

Dopóki Lena była jedynaczką moja organizacja była na poziomie zerowym. Spałyśmy do południa i nigdy z niczym nie mogłyśmy się wyrobić, a przede wszystkim obiad robiłyśmy w biegu. Pojawienie się na świecie Neli nauczyło mnie przede wszystkim organizacji. Choć nadal zdarza nam się spać do południa to mamy określony plan dnia i wiem, że muszę wykorzystać go do maksimum póki Nela jest w humorze bym mogła cokolwiek zrobić.

Pisząc ten post jest godzina 11:20, ja mam wysprzątane mieszkanie, podszykowany obiad, dziewczynki bawią się na podłodze, a ja mam chwilę na GORĄCĄ kawę. Dodam tylko, że wstałyśmy o 10. Da się? Widocznie się da. Często słyszę od mam jednego dziecka -” jak ty to wszystko ogarniasz? ” – Nic nadzwyczajnego, po prostu drugie dziecko nauczyło mnie lepszej organizacji naszego życia.

Wciąż nie jestem perfekcyjna i nadal zdarza mi się zapomnieć ważnych rzeczy przed wyjściem z domu, ale wiem, że z czasem będzie coraz lepiej, a już niebawem wraz z nadejściem września moja organizacja wzrośnie do maksimum, bowiem pobudka będzie o 7 żeby zdążyć odprowadzić Lenkę do przedszkola. Dzięki temu nasz dzień znacznie się wydłuży, a my z Nelą będziemy miały mnóstwo czasu i może w końcu pranie przestanie zalegać na dnie szafy do poprasowania. Bo nie wiem czy wiecie, ale coś co robi na pewno każda matka dwójki dzieci to wieczne pranie i prasowanie. Teoretycznie to drugie mogłoby mnie ominąć, ale nie wyobrażam sobie założyć tych wszystkich nie wyprasowanych sukienek, czy koszulek z falbankami. Zresztą ja również wolę założyć na siebie coś wyprasowanego. To znacznie przyjemniejsze niż pognieciona rzecz, nie sądzicie?

Bywają jednak dni kiedy wrzucam na totalny luz, a nasze mieszkanie wygląda po prostu tak:

1

Muszę przyznać rację jednemu bardzo mądremu stwierdzeniu, że matki polki są idealne i sfrustrowane. Trafione w samo sedno.

Więc jeśli jesteś mamą jednego dziecka i twierdzisz, że nie ogarniasz, a drugie dziecko to dla Ciebie nie realne do ogarnięcia to jesteś w wielkim błędzie, z obserwacji wiem, że każda mama z dwójką dzieci radzi sobie dużo lepiej niż z jednym. Jakie jest wasze zdanie?

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>