I trymestr podsumowanie

Wielkimi krokami wkraczamy w drugi trymestr ciąży, który jak wszyscy obiecują ma być znacznie łatwiejszy. W ciąży z Leną jakoś znacznie tego nie odczułam, ale jedynym mankamentem pierwszego trymestru była nie kończąca się senność. Teraz niestety jest znacznie gorzej i muszę przyznać, że z nadzieją patrzę w przyszłość, że mdłości w końcu miną i przyjdzie obiecywany przypływ energii.

I trymestr to również czas na wykonanie wszystkich podstawowych, a zarazem bardzo ważnych badań, zarówno ginekologicznych, jak i z krwi i moczu. Nie zapominajmy tutaj również o niezwykle ważnym badaniu ultrasonograficznym. To wszystko pozwoli nam na ocenę stanu zdrowia nie tylko mamy, ale również rozwijającego się w brzuchu malca. Warto pamiętać o tym, że jeśli chcemy otrzymać tzw. becikowe musimy mieć udokumentowaną wizytę lekarską do 10 tygodnia ciąży.

Prócz wizyty w gabinecie lekarskim w większości przychodni odwiedzamy również położną, która sprawdza nam wagę, czy ciśnienie. Ja ze względu na fakt, że głównie korzystam z prywatnych wizyt u lekarza staram się mieć te sprawy pod samodzielną kontrolą, bowiem nie widzę sensu biegać zbyt często na wizyty tylko po to, by zobaczyć przemiłą twarz pani położnej na naszym szpitalu.

Szczerzę muszę przyznać, że gdyby nie aplikacje w telefonie dla ciężarnych już dawno ciąża wymknęła by mi się spod kontroli i przegapiłabym odpowiedni moment na zrobienie usg prenatalnego. Druga ciąża jednak bardzo różni się od pierwszej, szczególnie tym, że nie śledzimy już każdego etapu rozwoju malucha tak skrupulatni, bo po prostu nie mamy czasu na to wszystko, bo również starsze dziecko wymaga naszej uwagi 😉

Tak, więc w drugi trymestr wkraczamy z zawrotnymi 3 kg na minusie, widoczną już piłeczką i delikatnie odczuwanymi, szczególnie wieczorami ruchami i czekamy na pierwsze porządne kopniaki, a już w piątek lecimy na usg prenatalne.

brzuch

Jak wam mija/minęła druga ciąża?

Pozdrawiam Karolina M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

4 thoughts on “I trymestr podsumowanie

  1. Ale masz piłeczkę 😉 Jak ja teraz w 19 tygdoniu :) U mnie są położne przy przychodni i one zawsze ważą i mierzą ciśnienie. Chodzę też na joge dla kobiet w ciąży (jeśli gdzieś w okolicy masz, to szczerze polecam). Maluszek już nieźle się rozpycha i przytyłam ostatnio zawrotne pół kilo! Ale nadal mam 1,5 na minusie od wagi wyjściowej, pomimo że nie miałam mdłości :)
    Jakoś szybko mi leci ta ciąża, a Tobie?

    1. u mnie wielkość brzucha jest zależna od dnia 😀 W pierwszej ciąży miałam chodzić na gimnastykę, ale wylądowałam w szpitalu z zagrożeniem, a teraz mąż dużo pracuje i nie mam z kim Leny zostawić. ja pewnie zacznę tyć koło 5 miesiąca. Mi za to strasznie się dłuży nie mam pojęcia czemu 😀