Inne czasy

Każdy z nas pamięta chyba czasy kiedy dla niemowlęcia jedyne przypisane ubranka to były śpiochy i kaftaniki, a na dwór dzieci wynoszone były w niewygodnych betach. Można by pomyśleć, że od tamtej pory minęły wieki, ale „moda” niemowlęca ewoluowała naprawdę w bardzo wolnym tempie.

Po drodze pojawiły się pajace, body i półśpiochy, które okazały się być milion razy wygodniejsze niż wspomniane wcześniej kaftaniki. Nadal jednak jedynym ubraniem noworodka była zarazem jego bielizna.

Obecnie nastały dużo lepsze czasy, kiedy wchodząc na dział noworodków znajdziemy wszystko czego potrzebujemy, by nasz maluch nie musiał 24 godziny na dobę przebywać w bieliźnie. Nie ukrywam, że dla mnie pajac to bielizna taka sama jak piżama i poza domem się tego zwyczajnie nie nosi. Do wyboru mamy teraz mnóstwo bluzeczek i wygodnych bodów, czy leginsów, które nie odbiegają od wygody pajacyka.

Łatwo jednak przesadzić w drugą stronę. Pamiętajmy o tym, by dla dziecka wybierać wygodne i oddychające materiały. Najlepiej spisuje się tutaj dobrej jakości bawełna. Stawiajmy również na zapinanie na napy, które są znacznie wygodniejsze w użyciu, a w przypadku spodenek zwracajmy uwagę na to, by pas był szerszy i nie uciskający małego brzuszka.

na bloga1

na bloga2

Ubranka te nie tylko są dla maluszka wygodne, ale przede wszystkim są również ładne. Nie musimy przecież ubierać naszego maluszka od stóp do głów w misie pysie, by wyglądał uroczo.

Od czasu do czasu możemy oczywiście pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Z reguły nie sięgam po jeansowe ubranka, czy nie wygodne w użytku, ale bywają takie chwile kiedy słabość do pięknych niemowlęcych ubranek wygrywa i sięgam po te mniej praktyczne, co nie znaczy jednak, że zamierzam skazywać Nelę na całodzienne leżenie w jeansowych falbanach. We wszystkim wskazany jest przecież umiar.

na bloga3

Po jakie ubranka wy sięgacie kompletując niemowlęcą wyprawkę? Stawiacie na tradycje, a może na nowoczesność? Co myślicie o czerni w garderobie niemowlaka?

Pozdrawiam Karolina M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>