Kiedy pora na dorosłe łóżko?

Każda zmiana w życiu dziecka to sprawa mocno indywidualna. Bywają dzieci, które w szczebelkach czują się bezpieczniej i  śpią tak do około 3 roku życia. Lenie szczebelki zaczęły przeszkadzać gdy miała mniej więcej półtora roku i wtedy u niej potrzebne były zmiany. W przypadku Neli sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Trochę do zmian zmusiła nas sytuacja, jednak z braku czasu odciągaliśmy to w nieskończoność. Zapewne pamiętacie, że Nela długo spała w kołysce o rozmiarze 90×40 centymetrów, która nie tylko była dla nas bardzo wygodną opcją, ale także zajmowała ostatnie wolne centymetry naszego mieszkania. Zmiana łóżka wymagała ode mnie całkowitego przeorganizowania dziecięcego pokoju, a od męża chwili wolnego czasu by zrobić nowe łóżko dla Lenki, oraz półki na książki, które potrzebowały nowego miejsca po usunięciu komody z pokoju dziewczynek. Impulsem do zmian było zamówienie nowych materacy, wtedy nie było już odwrotu ze względu na to, że zajmowały nam ostatnią wolną przestrzeń. Uwierzcie mi, że zmieszczenie wszystkiego na 32 metrach mieszkania to naprawdę duże wyzwanie, a już na pewno ogromnym wyzwaniem jest nie zagracenie tej przestrzeni.

Zmiany nastąpiły dość gwałtownie i nie obyło się oczywiście bez problemów. Mimo tego, że Nela podczas dziennej drzemki nie spadała z łóżek bez osłon, ani barierek to w nocy z własnego łóżeczka lądowała po kilkakrotnie, nie pomagała barierka. Sprawę uratowała robiona przeze mnie co wieczór konstrukcja zasłaniająca praktycznie cały bok łóżeczka, które odziedziczyła po starszej siostrze.

Teraz każda z dziewczynek ma swoją prywatną przestrzeń w pokoju, a proste białe łóżeczka na pewno przeprowadzą się z nami do domu i bez problemu dopasują się do zmiany wystroju. Zmiany wyszły nam na dobre, noce są dla nas coraz dłuższe z coraz mniejszą ilością pobudek i myślę, że obie dziewczynki zadowolone są zarówno z łóżeczek jak i nowego układu pokoju. A jak wam podobają się zmiany? Kiedy wy zmieniliście niemowlęce łóżeczko na dorosłe?

na bloga1

na bloga2

na bloga3

na bloga4

na bloga5

na bloga6

na bloga7

na bloga8

na bloga9

na bloga10

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>