Kołyska – czy to tylko rozwiązanie na chwile?

Czysto w teorii każdy z nas uważa, że kołyska to nie wielkie łóżeczko, które posłuży naszemu dziecku maksymalnie do 3 miesiąca życia. Gdy ja stałam przed wyborem łóżeczka dla Neli miałam wiele wątpliwości. Czy łóżeczko o wymiarach 90×40 jest w stanie posłużyć dłuższy czas mojemu dziecku?

Chyba każdy z was pamięta pierwsze zdjęcia Neli z łóżeczka.

 1Z czasem oczywiście miejsca w łóżeczku było coraz mniej.

2

3

Jednak w żadnym stopniu nie przeszkadzało to ani nam ani jej, a nawet odnoszę wrażenie, że wraz ze zmniejszającą się powierzchnią spania Nela spała spokojniej. Ponoć im ciaśniej tym dzieci czują się bezpieczniej.

Problem mógł się pojawić w momencie nabycia umiejętności samodzielnego stania lub siadania, ale nasza kołyska miała duży zakres regulacji wysokości, bowiem w ostatecznej wersji staje się ona ławeczką dla starszych dzieci i pewnie taką rolę spełni kiedyś w naszym domu. Ma ona również nie pełne ściany, ponieważ może pełnić rolę dostawki, ale sprawę rozwiązuje pełny ochraniacz boków łóżeczka dedykowany do tej kołyski, który wystarczy zawiązać na pęki, a nasze mobilne już dziecko jest w nim  pełni bezpieczne.

W międzyczasie łóżeczko zmieniło swoje miejsce z naszego pokoju na pokój wspólny dziewczynek gdzie idealni wkomponowało się we wnękę i tak właściwie zostało do dnia dzisiejszego, gdzie śpi nasz prawie roczniak! Tak drodzy państwo, kołyska o tak nie wielkich rozmiarach posłużyła naszemu dziecku rok i w sumie mogłaby służyć jeszcze dłużej, ale w najbliższej przyszłości dostanie łóżko w spadku po siostrze, a siostra większą wersję. Łóżko Neli zostanie zabezpieczone boczną barierką aby w nocy nie spadła. Poza tym umie na nie samodzielnie wejść i zejść, pewnie będzie się to wiązało z nocnymi wycieczkami, ale kiedyś musi przyjść pora na pożegnanie kołyski, która miała być z nami na chwile 😉

22

23

27

6

8

9

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>