Kształtujesz swoje dziecko

Dzieci różnią się od siebie – jedne są bardzo wstydliwe, inne zaś buchają energią, wszędzie ich pełno i nic im nie straszne. Skąd bierze się taka różnica wśród dzieci?
W dużej mierze Twoja rola jako rodzica odgrywa tutaj ogromne znaczenie, bowiem to Twoje podejście do życia, a także Twoje poczucie wartości ma ogromny wpływ na zachowanie Twojego dziecka.

Jeśli Ty należysz do spokojnych osób, które zazwyczaj stoją z boku, to jakim cudem Twoje dziecko ma być zawsze przebojowe i w centrum uwagi?

Strasznie ważne jest to jak odnosisz się do swojego dziecka. I jak czujesz się w swoim ciele. Ja może do najpiękniejszych i najszczuplejszych nie należę, ale staram się przy Lenie nie narzekać na swój wygląd, tak aby ona nie miała sygnału, że w jej wyglądzie również może być coś nie tak. Na każdym kroku staram się ją dowartościowywać mówiąc jej, że jest piękna bądź bardzo ładnie wygląda. W taki sposób staram się budować jej poczucie wartości oraz pewność siebie.
Zależy mi na tym, by czuła się piękna nie tylko w naszych oczach, ale również we własnych co może uchronić ją przed wpadaniem w kompleksy, a co za tym idzie może uchronić ją w starszym wieku przed zaburzeniami typu bulimia, czy anoreksja. Mam świadomość, że do tego czasu może się wiele w jej życiu wydarzyć, ale problem z samooceną mają coraz młodsze dzieci, dlatego walczę o to by poczucie wartości mojego dziecka było na tyle wysokie, by czuła się piękna i pewna siebie nie zależnie od tego co uważa otoczenie, nie zależnie od tego czy ma 3 lata, czy 10.
Jeśli wasze dziecko nie będzie miało w rodzicach bezgranicznego wsparcia to jak ma stawić czoła przeciwnościom jakie spotka na swojej drodze?

A może wy macie jakieś sprawdzone sposoby jak sprawić by dziecko poczuło się dowartościowane i by jego poczucie wartości było na wysokim poziomie? Jak pracujecie nad jego samooceną?

na bloga1

na bloga3

na bloga4

Pozdrawiam

K.M.

*ubranka - bonprix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>