Miłość się mnoży

Jesteś w drugiej ciąży i obawiasz się jak podzielić swoje uczucia pomiędzy dwie małe istoty? A może obawiasz się, czy w ogóle pokochasz drugie dziecko? W ciąży targają nami hormony i różne pomysły przychodzą do głowy, a wszelkie wątpliwości może rozwiać tylko i wyłącznie poród. Pewnie i Ty obawiasz się zmian w swoim życiu jakie nastaną wraz z pojawieniem się drugiego lub nawet kolejnego dziecka. Nie martw się Twoje obawy są w zupełności normalne i chyba każda z nas miała takie wątpliwości chociaż przez chwilę.

Uspokoję Cię jednak, że to tylko Twoje obawy i wyobrażenia, zaś rzeczywistość jest zupełnie inna. Gwarantuję Ci, że po porodzie zaleje Cię fala podwójnej miłości zarówno do starszego jak i młodszego dziecka.
W przypadku starszego dziecka nagle wyda Ci się ono bardzo duże, wręcz poważne i dorosłe, zaskoczy Cię jego wzrost, samodzielność i wszystko inne będzie nagle ‚takie duże’, choć jeszcze kilka dni wcześniej to było Twoje malutkie kurczątko.
Zaś w przypadku maluszka znów zaleje Cię fala troski o noworodka, zafascynowanie każdą nową umiejętnością, znów będziesz wyczekiwać na pierwszy uśmiech, na złapanie za palec, czy zaśnięcie w Twoich ramionach.
Dam Ci tutaj jedną bardzo ważną radę – korzystaj z tych chwil na maksa, bo dzieci rosną bardzo szybko, ani się obrócisz, a Twój noworodek popełznie w kierunku starszego rodzeństwa, a niedługo oboje pójdą objęci w świat. To wydaje się w tej chwili takie odległe, a nastanie szybciej niż wszyscy myślimy.

O uczucia się nie martw, zapewniam Cię, że miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli.

na bloga1

na bloga2

na bloga3

na blogaIMG_8540

Pozdrawiam

K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>