Na rozstępy naturalnie

Pierwszy trymestr ciąży to odpowiedni moment by zorientować się w kosmetykach do pielęgnacji skóry rosnącego ciała. Teoretycznie skłonność do rozstępów uwarunkowana jest genetycznie, jednak wspominając jak los urządził inne kobiety w mojej rodzinie to mogłabym spokojnie tę teorię obalić.

W pierwszej ciąży los mnie oszczędził i mój brzuch na szczęście nie nosi śladów rozstępów, jedynie w okolicy bioder i piersi można znaleźć jakieś nie wielkie ślady po ciąży. Nie żebym narzekała, ale chciałabym żeby ta sytuacja się nie zmieniła, dlatego zaczynam skrupulatną walkę o zadbane ciało w ciąży.

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo preparatów polecanych na rozstępy różnią się one zarówno składem jak i ceną. Wiele osób poleca także stosowanie oliwek. Tych drugich nienawidzę, zależy mi na tym by produkt, który stosuję bardzo szybko się wchłaniał, był wygodny w stosowaniu, oraz miał w miarę neutralny zapach czego o wszelkich oliwkach powiedzieć nie można. Odkąd pojawiła się na świecie Lena zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków jakich używamy i staram się, by lista była jak najbardziej naturalna. Dlatego w naszej łazience od dłuższego czasu królują kosmetyki Pat&Rub. Nic więc dziwnego, że moim pierwszym wyborem jest naturalny balsam na rozstępy dla kobiet w ciąży właśnie tej marki.

Jako jeden z niewielu kosmetyków nie uczula mnie i ma świetną konsystencję. Szybko się wchłania, a co do zapachu to niestety każdy musi ocenić osobiście, bowiem w tej ciąży mam bardzo wrażliwy węch i zapach ten jest bardzo wyrazisty, jednak nie mogę powiedzieć by był brzydki lub uciążliwy. Mam nadzieję, że w swojej skuteczności również mnie nie zawiedzie.

A czego wy używałyście na ciążowe brzuszki?

na bloga26

na bloga27

na bloga28

Pozdrawiam Karolina M.

wpis powstał w ramach współpracy z marką pat&rub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

4 thoughts on “Na rozstępy naturalnie

  1. Moja mama nie ma ani jednego rozstępu. Moja siostra ma może 2, a ma za sobą 2 ciąże. A ja mam cały brzuch po drugiej ciąży i już nic z nimi nie zrobię… Nie pomogły żadne kremy i masowanie. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie zdecydowanie lepiej. Ja się zastanawiam jaki strój wziąć ze sobą na urlop…