Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Przez długi czas w pokoju dziewczynek korzystaliśmy głównie z górnego światła, czyli zwykłego kinkietu – takiego samego jak w całym mieszkaniu. W awaryjnych sytuacjach ratowała nas najtańsza plastikowa lampka z ikei na nóżce, która niestety została w ostatnim czasie mocno poturbowana przez dziewczynki i musiała zakończyć swoją karierę w tym pokoju.

Skoro używaliśmy tylko górnego światła to teoretycznie nie potrzebowałyśmy lampek, jednak po drodze pojawił się problem z Neli nocnym spaniem i zaczęłam długie nocne godziny spędzać przy jej łóżeczku, a co za tym idzie potrzebowałam do tego jakiegoś światła – górne okazało się być stanowczo zbyt jasne i często sprawiało, że Nela zwyczajnie się rozbudzała i zaczynała wędrówkę do naszego łóżka lub musiałam gasić górne światło i siedzieć tam w ciemnościach, by znów zasnęła. Z dworu nie dociera do ich pokoju żadne światło, ponieważ chcieliśmy zagwarantować dzieciom spokojny sen, z dala od świateł samochodów wjeżdżających na parking i jeszcze zanim pojawiły się na świeci zakupiliśmy podgumowane rolety, które zatrzymują zarówno promienie słoneczne, jak i światła nocnego osiedla.

Nie chcąc wydawać majątku na oświetlenie do tego pokoju, przejrzałam co oczywiste ofertę sklepu ikea, która oczywiście w tym temacie mnie nie rozczarowała. Jak dobrze wiecie dziewczynki mają szary pokój z białymi meblami przełamywany kolorowymi dodatkami, dlatego postanowiłam wprowadzić kolor również w oświetleniu i zakupiłam dziewczynkom dwie identyczne lampki – kwiatki.

10149341_nabloga1

Lampki świetnie się prezentują, dziewczynki są nimi zachwycone, a włączniki są na takiej wysokości, że spokojnie mogą samodzielnie je włączać. Teraz jednak postawiłabym na białe lampki na przykład chmurki by dawały mniej czerwone światło, ale te również nie są złe. Światło w nocy jest na tyle mocne, by wszystko widzieć wyraźnie, a jednak na tyle wygaszone i przyciemnione, że nie wybudzają żadnej z dziewczynek.

10149342_nabloga3

10149343_nabloga2

Ja ostatecznie jestem zadowolona z wyboru, a jakie oświetlenie króluje w pokoju waszych maluchów? Koniecznie pochwalcie się waszymi lampkami nocnymi.

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Oświetlenie do pokoju dziecięcego

  1. Hania ma identyczną lampeczkę :) Kupiłam od razu, kiedy przeprowadzaliśmy Młodą do jej pokoju i sprawdza się świetnie.