Podróż w upał

Choć wiosna tego roku nie rozpieszcza nas pogodami to liczę na to, że niebawem przyjdzie prawdziwe lato, a co za tym idzie pojawi się problem podróżowania z dzieckiem w upał. Niezależnie od tego, czy macie w planach krótkie, czy długie wyjazdy letnie, to warto odpowiednio się do nich przygotować, by podróż dla waszego malucha była przyjemnością nie zależnie od temperatury.

gadzety1. To niezastąpiony przy każdym maluszku pingwinek PinGO, który przyda wam się nie tylko w podróży, ale również przy kolkach, czy przy stłuczeniach. W zestawie z pingwinkiem macie dwa wkłady ciepło- zimne, które możecie używać zarówno do ogrzania dziecka jak i schłodzenia. Dlatego w trakcie upałów warto, by maluszek miał go w samochodzie przy sobie. Pamiętajcie jednak o tym, że nie powinno go się używać nie dłużej niż 20 minut. Używaj wkładów wyłącznie w etui, które stanie się małym przyjacielem Twojego dziecka.

2. Zadbaj o to, by Twój maluch miał picia pod dostatkiem. By uniknąć wyginania się w trakcie jazdy zainwestuj w uchwyt na kubek montowany do fotelika samochodowego, z którego dziecko bez problemu samo wyciągnie napój. Pamiętaj, by zamiast soków, czy innych kolorowych napoi w drodze postawić na zwykłą wodę, ze względu na możliwość wystąpienia wymiotów w trakcie jazdy. Weź również pod uwagę postoje na siusiu lub zmianę pampera, więc nie zapomnij odpowiednio zaplanować trasy.

3. Wkładka antypotowa do fotelika samochodowego zapewni Twojemu dziecku komfort w trakcie jazdy i unikniecie odparzeń pleców czy pupy. Pamiętajmy o tym, że maluch jest dość ciasno usadowiony w foteliku bez możliwości większego ruchu i taka pozycja sprzyja zapoceniu się, a co dopiero w trakcie upałów. Odpowiednia wkładki sprawi, że maluchowi nie będzie w foteliku zbyt gorąco, a jego skóra będzie mogła swobodnie oddychać.

Recaro-aeromoov-1
http://sklepmati.pl/img/cms/Recaro-aeromoov-1.jpg

4. Roleta przeciwsłoneczna montowana na boczne szyby samochodu. Koniecznie sprawdź jej działanie przed dłuższą podróżą, ponieważ niestety część z rolet dostępnych na rynku nie spełnia swojej roli. Roleta zadziała jak zasłona na okno i sprawi, że słońce nie będzie świeciło twojemu dziecku centralnie po oczach. Jednak jeśli będziecie jechać pod słońce nie koniecznie spełni się ona w swojej roli. Wtedy warto zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, np. Babiators, o których więcej przeczytać możecie tutaj.

Nie zależnie od ilości gadżetów w jakie się zaopatrzycie na podróż, jeśli planujecie dłuższą drogę to po prostu podróżujcie nocą, kiedy jest znacznie chłodniej, a maluchowi nie będzie się nudzić długa droga w jednej pozycji, ponieważ po prostu prześpi drogę w foteliku samochodowym. Nocą na drogach jest znacznie mniejszy ruch, dzięki czemu wasza podróż dla wszystkich będzie przyjemniejsza.

A wy macie jakieś sprawdzone sposoby na podróżowanie z dzieckiem w trakcie upałów?

Pozdrawiam Karolina M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>