Pokój dla dwójki – inspiracje

Nasze dzieci dysponują niezwykle wąskim i mało ustawnym blokowym pokojem, który bardzo dawno temu przez krótki czas był naszą sypialnią. Jednak od samego początku było dla nas oczywiste, że Lena zasługuje na swój osobisty pokój i jak pewnie większość z was pamięta spała w nim od samego początku, a sam pokój zmieniał się wraz z jej rozwojem. Może 32 metry nie powalają ludzi na kolana, ale lubię tą naszą przytulną przestrzeń, dlatego już dziś zastanawiam się jak urządzić pokój maluchów tak, by go nie zagracić, aby był dla nich wygodny, funkcjonalny i bezpieczny. Jedynym niezmiennym elementem tego pokoju jest ogromna zabudowana szafa, która jest w nim naprawdę nieoceniona, mieści całą naszą garderobę, pościel, a nawet nadprogramowe zabawki, które są chowane gdy Lena wykazuje znudzenie nimi.

Na sam początek dla maluszka i tak zainwestujemy w mobilne łóżeczko ze względu na bezpieczeństwo maluszka, ale również na wszelki wypadek gdyby dzieci miały się wybudzać nawzajem. Przyjdzie jednak taki moment, gdy zamieszkają na stałe w jednym pokoju i obydwoje zasługują na swoją przestrzeń. Opcje są dwie, albo dwa osobne łóżka po dwóch stronach pokoju, lub po prostu piętrowa konstrukcja, która pozwoli nam na zaoszczędzenie przestrzeni na podłodze.

Zostawiam was więc z inspiracjami jak można rozwiązać pokój starszaka i niemowlaka i czekam na wasze rady jak wam udało się to rozwiązać.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Pinterest.

Pozdrawiam Karolina M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 thoughts on “Pokój dla dwójki – inspiracje

 1. Te 30 parę metrów to pokój czy całe mieszkanie? Ja mam 40metry i przy dwójce wydaje mi się że jedynie piętrowe wchodzi W grę :-)

  1. Całe mieszkanie 😉 u nas da radę jeszcze ustawić dwa łóżka pod przeciwnymi ścianami pod oknem, wtedy będzie nadal podobna ilość miejsca ile teraz, ale też się skłaniam ku piętrowej wersji.

 2. My też mamy ten problem. U nas są dwie dziewczynki pół roku i prawie dwa. Tylko tyle że mamy pokój do urządzenia gdzieś 12 m także troszkę więcej. Rozmyslalm pomiędzy dwoma fotelami do spania (najpierw półroczna e łóżeczku ) lub nad większą kanapa dla dwójki.

  1. ja nie uznaje takich rozkładanych 😉 płci jeszcze nie znamy, ale stawiamy na białe meble, więc nie ma problemu, Lena ma pojedyncze łóżeczko, maluch przez co najmniej pół roku będzie spał w mobilnym łóżku, a później albo wersja z piętrowym łóżkiem gdzie na dole najpierw stanie łóżeczko, a później dotychczasowe łóżko Leny, lub po prostu dwa łóżka obok siebie po przeciwległych stronach pokoju, a pomiędzy nimi półeczka z lampką, a nad łóżkami półki na książki.

 3. Fajne te wersje z piętrowym łóżkiem, ale ja bym się chyba bała. Dla starszego dziecka ok, ale dla 3 latki nie bardzo :)
  My mamy 20 m2, na których mieści się obecnie pokój Polki i nasza sypialnia, rozdzielone ścianką. Teraz nastąpi zamiana pokoi (my będziemy mieli sypialnię bez okna) i troszkę powiększymy dziecięcy pokój. Meble zostają te co mamy, jedynie musimy gdzieś upchnąć łóżeczko, fotel dla mnie i stoliczek z krzesełkami. Myślę, ze spokojnie się pomieśmy, bo pokój będzie bardziej sutawny, przez przestawienie ścian, niż ten co ma Polka teraz :)

  1. My mamy dużą rozkładaną kanapę w pokoju dziennym, który jest większy i bardziej ustawny od pokoju dzieci 😉 Co do piętrowego łóżka to chyba jest zależne od dziecka, pewnie wybrałabym wersję ze schodkami nie drabinką, oraz z odpowiednio wysoką barierką, na szczęście mam coś około roku na decyzję co dalej z pokojem dziecięcym 😉