Różnica między pierwszym, a drugim dzieckiem

Chciałoby się powiedzieć, że posiadanie drugiego dziecka nie różni się niczym od pierwszego, ale różni się bardzo w pozytywnym oczywiście sensie.
Pierwsze dziecko to dla Ciebie czarna magia i nie zależnie od tego jak pewnie byś się czuła to przy pierwszym przebieraniu ręce trzęsą Ci się jak po tygodniowym piciu, a podniesienie takiego malucha można porównać do pracy snajpera, wszystko najdelikatniej.
Podobnie w przypadku rozkładu całego dnia, wszystko ustalasz pod malucha, bo karmienie, bo kąpiel, bo spanie, o dłuższym wyjeździe myślisz z ciarkami na plecach pt:’jak to będzie’?

Przy drugim dziecku wszystko jest zupełnie inne. Przebieranie to dla Ciebie totalny luz, kąpiel to też żaden problem – wanienka? Przez pierwszy miesiąc ok teraz dziewczyny kąpią się razem 😉 Ewentualnie szybkie ochlapanie w łazienkowej umywalce to też żaden problem.
Dziecko się obudziło i ktoś Cię o tym informuje? Nie zrywasz się na równe nogi tylko pytasz czy płacze.

Te i wiele innych przykładów mogłabym podać jak bardzo różni się zajmowanie się pierwszym dzieckiem, a jak drugim. W przypadku drugiego dziecka macie również nieocenioną pomoc w tym pierwszym, które ochoczo poda młodszej siostrze grzechotkę lub zrelacjonuje Ci co młodsze robi, gdy Ty bierzesz kąpiel lub wykonujesz jakieś obowiązki domowe, które wymagają wyjścia do innego pomieszczenia.

Ponoć trzecie wychowuje się już samo 😉

A jak było/jest u was?

1

2

3

Pozdrawiam

K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>