Temat rzeka – nie przegrzewaj

Śnieg w zeszły poniedziałek zaskoczył chyba wszystkich, a przede wszystkim rodziców, którzy byli na ten moment kompletnie nie przygotowani. Nie ukrywam, że sama od razu przejrzałam ofertę sklepów z obuwiem dziecięcym, jednak coś zmusiło mnie do pójścia po rozum do głowy. Co? Temperatura! Bowiem termometr oscylował cały czas na plusie, a padający śnieg zamieniał się bardzo szybko w wodno – błotną breję, a na taką pogodę jedynym odpowiednim dla mnie obuwiem są po prostu kalosze. Jednak obserwując dzieci widziałam od razu kombinezony zimowe, śniegowce, grube puchowe kurtki, rękawiczki i czapki. Ok ja rozumiem śnieg plus wiatr to od razu odczuwana temperatura jest niższa.

Jednak dzień później słupki rtęci powędrowały kilka stopni do góry, śnieg został już tylko wspomnieniem, a garderoba dzieci się nie zmieniła. Może się mylę, ale dla mnie taka garderoba zarezerwowana jest na temperatury grubo poniżej zera. Cały czas zastanawia mnie co rodzice założą dzieciom gdy temperatura naprawdę powędruje w okolice -10 stopni.

Pamiętajmy o tym, że najlepszą opcją ubioru jest tzw. cebulka. Nie musimy sięgać od razu po kombinezony, czy ubrania narciarskie. Znacznie lepiej jest założyć dziecku kilka warstw w połączeniu z cieńszą kurtką niż założyć zimowe ubrania na cienką bluzeczkę. My na taką pogodę wyciągamy grubsze bluzy, pamiętamy o koszulkach, które chronią przed owianiem, i zakładamy cieplejsze – nie przemakalne buty, ale nie są to buty zimowe, po które znając życie sięgniemy tej zimy zaledwie kilka razy, jak było to w zeszłym roku.

Złota zasada – siedzącego w wózku malucha ubieramy o jedną warstwę więcej niż siebie, zaś chodzącego podobnie do siebie. Przegrzanie dziecka często jest dużo gorsze niż przewianie.

na bloga1

na bloga2

na bloga3

na bloga4

na bloga5

komin,bluza,getry – babcia

buty -czasnabuty.pl

czapka – Nataliajarocka.pl

Pozdrawiam

Karolina M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Temat rzeka – nie przegrzewaj

  1. W 100 % się zgadzam. Dzisiaj było naprawdę bardzo ciepło, słoneczko pięknie grzało, a wiele dzieci ubranych było w kurtki zimowe. Lepiej żeby dziecko trochę zmarzło, niż się przegrzało. Pozdrawiam