Ulica Czereśniowa – książki z niekończącą się historią

Książki o ulicy Czereśniowej pewnie zna większość z was. Część pewnie miała je chociaż raz w ręce, jedni uwielbiają inni nie rozumieją fenomenu tych książek. Ja kiedyś też nie rozumiałam, dlatego przez długi czas w naszym domu był tylko jeden egzemplarz ( niedługo pojawi się kolejny). Co w tych książkach jest fascynującego? Dlatego, że w tych książkach nie znajdziecie praktycznie w ogóle tekstu – za to cała pokazuje sceny z tytułowej ulicy Czereśniowej.

na blogaIMG_2046

na bloga11

Nasz wersja to Zima na Ulicy Czereśniowej.

Dlaczego nagle odkryłam fenomen tych książek? Ponieważ nasze dziewczynki zaczęły się o nią zwyczajnie kłócić. Nela płynie paluszkiem po stronicach i pomrukuje coś pod noskiem, zaś Lena za każdym razem tworzy do stronic nowe historie na ulicy Czereśniowej. Najlepszym sposobem na pogodzenie dziewczyn to wspólne oglądanie książki i opowiadanie przez Leny bajki gdzie role główne grają bohaterowie książki, a wyobraźnie ma nie małą, więc każda historia zdaje się nie mieć końca.

na bloga6

na bloga5

Nas w pełni wciągnęły historie ulicy Czereśniowej, gdzie nie brakuje codziennych scen z życia. Dzięki tej książce można opowiedzieć dziecku również historie trudne, z których powinny wyciągnąć jakąś lekcje. To świetne książki dla całej rodziny. A wy znacie ulicę Czereśniową? Jakie są wasze ulubione części?

na bloga12

na bloga11

na bloga10

na bloga8

na bloga7

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>