Wybawienie w gorączce

Jak wam już pisałam Lenę tydzień temu dopadła infekcja, a właściwie zdaniem lekarza miała tylko zaczerwienione gardło. Jednak samo to wystarczyło byśmy całą noc walczyli z gorączką dobijającą do 40 stopni. Niestety Lena to typ dzieci, które jak już gorączkują to z przytupem i nie dość, że temperatura skacze w okolice 40 stopni, tak że na Lenie spokojnie usmażylibyście jajecznice to jeszcze ciężko taką gorączkę u niej zbić. I nie mówię tutaj tylko o podaniu leku przeciwgorączkowego i czekaniu, aż temperatura sama spadnie, bowiem u nas przede wszystkim rozbiera się  dziecko, stosuje okłady, a środek przeciwgorączkowy to dodatek. Jednak w tym przypadku gorączka zaczęła spadać dopiero po około 40 minutach do stanu bezpiecznego.

Dlatego rano na wizycie u pediatry spytałam o jakiś silniejszy środek na gorączkę niż dotychczas stosowany przez nas ibum. Dostaliśmy receptę na lek Kidofen Duo.

IMG_2493

Czym jest Kidofen?

‚Jest to preparat złożony zawierający ibuprofen oraz paracetamol, substancje różniące się miejscem i sposobem działania. Preparat ma znacząco silniejsze i dłuższe działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, niż zawarte w nim substancje czynne stosowane rozłącznie. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym.’
Paracetamol jest środkiem głównie przeciwgorączkowym. Dzięki połączeniu tych dwóch środków możemy zarazem zadziałać przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u osób:

• z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawieniem z przewodu pokarmowego lub perforacją, w tym po zastosowaniu NLPZ

• z ciężką niewydolnością nerek, wątroby lub serca

• ze zwiększonym ryzykiem krwawienia (zaburzenia krzepnięcia)

• stosujących równolegle inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym inhibitory COX-2)

• stosujących równolegle inne leki zawierające paracetamol

oraz

• u kobiet w III trymestrze ciąży

• u dzieci do 2. roku życia.

Jak każdy lek należy oczywiście zachować środki ostrożności i stosować się do zaleceń lekarza, a także do informacji zawartych w ulotce dołączonej do lekarstwa. Oczywiście mogą wystąpić działania niepożądane i powinno się stosować go doraźnie przez jak najkrótszy okres czasu.

Jako mama jednak wiem jak często u dzieci pojawiają się problemy ze zbiciem gorączki i często po ibuprofenie mimo wszystko trzeba podać jeszcze paracetamol by zwiększyć siłę działania środków, a dzięki zastosowaniu Kidofenu podajemy jeden silniejszy i skuteczniejszy środek.

Pozdrawiam K.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>